Vlastimil Beneš (1919 - 1981)

malíř, sochař, grafik, ilustrátor, studoval na VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Žací stroj

Žací stroj

kvaš, 50. léta, 15,6 x 22,3 cm, nesignováno. Z pozůstalosti malíře O.Janečka.

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 4

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Toaleta

Toaleta

kvaš, 50.léta, 22,1 x 13,9 cm, nesignováno. Z pozůstalosti malíře O.Janečka

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 5

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Parník

Parník

kvaš, 50. léta, 11,7 x 18 cm, nesignováno. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 6

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Tenisový kurt

Tenisový kurt

kvaš, 1950, 22,8 x 17,2 cm, singnováno LD Beneš 50. Z pozůstalosti malíře O. Janečka.

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 7

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Střechy I.

Střechy I.

kvaš, 1952, 24,5 x 30,8 cm, nesign., na rubu autorem popsáno "Střechy I. 52". Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 166

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Toileta

Toileta

kvaš, 1950, 19,5 x 13,8 cm, sign. vlevo dole Beneš 50. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 167

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Továrna

Továrna

kvaš, 1948, 18,3 x 15,7 cm, sign. vlevo dole Beneš 48, na rubu autorem "Továrna 1948". Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 168

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Hokejové hřiště

Hokejové hřiště

kvaš, 50. léta, 17,6 x 22,7, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka.

Vyvolávací cena 11 000 Kč

Číslo položky: 169

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Stožáry

Stožáry

kvaš, 1950, 21 x 17 cm, sign. vlevo dole Beneš 50, na rubu autorem "leden 1950. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 170

Žací stroj

kvaš, 1951, 22 x 30,2 cm, sign. vlevo dole Beneš 51, z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 11 000 Kč

Číslo položky: 171

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Hokejové hřiště s ohradou

Hokejové hřiště s ohradou

kvaš, 50. léta, 15,8 x 30,8 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 172

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Vesnice

Vesnice

kvaš, 50. léta, 24 x 10,9 cm, nesignováno, na zadní straně dvě skici tužkou. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 500 Kč

Číslo položky: 299

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Pramice

Pramice

kvaš, 50. léta, 11,2 x 16,9 cm, nesignováno. Z pozůstalosti malíře O.Janečka

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 300

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Jeřáb

Jeřáb

kvaš, 1950, 22,8 x 17,7 cm, nesign., na druhé straně autorem "leden 1950". Z pozůstalosti malíře O. Janečka.

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 301

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Most

Most

kvaš, 50.léta, 12,3 x 19,5 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 302

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Boudy

Boudy

kvaš, 50.léta, 14,8 x 19,3 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 303

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Parníček

Parníček

kvaš, 50. léta, 11,8 x 18 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 304

Žací stroj

kvaš, 50. léta, 15,7 x 22,3 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 305

Jeřáb

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 808

Vesnice

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 809

Most

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 810

Žací stroj

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 811

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Konvolut 5 monotypů

Konvolut 5 monotypů

5 monotypů, 1948-49, (čtyři signovány), kostelík 8 x 6,6 cm, Vysoké vedení 8,4 x 15 cm, Kostel se hřbitovem, 10,5 x 15 cm, Číše 10,8 x 7 cm, Ženský akt 14 x 9,2 cm. Z pozůstalosti O. Janečka

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1169

Žací stroj

Žací stroj, 50.léta,  kvaš, 15,8 x 22,2 cm. Nesign. Z pozůstalosti T. Janečka

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1170

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Lodičky

Lodičky

kvaš, 50.léta, 11,2 x 16,8 cm, nesign. Z pozůstalosti O.Janečka

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1171

Toileta

kvaš, 50.léta, nesign., 19 x 11,5 cm, nesign. Z pozůstalosti O.Janečka

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1172

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Domy

Domy

kvaš, 50.léta, 14,5 x 19,5 cm, nesign. Z pozůstalosti O. Janečka

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 1173

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Barák na Žižkově

Barák na Žižkově

olej na kartonu, 1969, 9,2 x 13,7 cm, sign. vpravo dole, na rubu popsáno. Majitel získal dílo přímo od autoro, rámováno.

Vyvolávací cena 20 000 Kč

Číslo položky: 1379