český malíř, grafik, ilustrátor a spolupracovník filmu. Je autorem několika filmových plakátů. Spolupracoval a také byl s Adolfem Bornem žákem prof. Antonína Pelce na AVU. Profesor Pelc ho označil za jednoho ze svých nejnadanějších studentů. Má podobný styl jako Born, se kterým tvořili společné ilustrace. Spolu ilustrovali například dílo Nikolaje Alexejeviče Někrasova - Dobrodružství kapitána Žvanilkina. Na začátku kariéry přispíval do řady časopisů – mj. ABC, Dikobraz, Pionýr atd. Dostal celou řadu cen z mezinárodních knižních festivalů. Jeho styl je precizní a zejména náměty žen, automobilů a letadel patří opravdu ke světové špičce.
bar. litografie, 70. léta, 64 x 47 cm, Vlevo dole zn. autorský tisk, uprostřed dole sign. Tomášovi O. Jelínek, rámováno
Vyvolávací cena 6 900 Kč
Prodáno za 6 900 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 12:20 h
Číslo položky: 334
bar. litografie, 1976, 35,5 x 24,5 cm, vlevo dole popsáno 17/22, sign. dole uprostřed O. Jelínek 76
Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 12:35 h
Číslo položky: 487
komb.technika, 38,5 x 53,3 cm, sign. vpravo dole O. Jelinek, na rubu razítko jeho grafického studia
Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 6 100 Kč
Dražba ukončena 25.05.2017, 15:33 h
Číslo položky: 834
akryl na sololitu, 2006, 70 x 50 cm, signováno vpravo dole, rám
Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000 Kč
Dražba ukončena 15.10.2019, 19:03 h
Číslo položky: 1789
akryl na sololitu, 2007, akryl na sololitu, 70 x 50 cm, sign. vpravo dole
Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 34 000 Kč
Dražba ukončena 15.10.2019, 19:05 h
Číslo položky: 1790
olej na plátně, laky, 1968, 65 x 50 cm, signováno vlevo dole, rámováno
Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 20 000 Kč
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:00 h
Číslo položky: 2859
olej na plátně, 1959, 66,5 x 47 cm, signováno vpravo dole, rámováno.
Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 20 000 Kč
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:15 h
Číslo položky: 2862
olej na kartonu, 2022, 50 x 70 cm, signováno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 40 000 Kč
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:05 h
Číslo položky: 3248
olej na kartonu, 2011, 40 x 30 cm, signováno vpravo dole
Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 15 000 Kč
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:15 h
Číslo položky: 3250
kresba tuší, 49 x 28 cm, signováno vlevo dole. Ilustrace pro časopis 100+1.
Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 5 000 Kč
Dražba ukončena 07.06.2023, 20:38 h
Číslo položky: 3693