Jiří Kolář (1914 - 2002)

básník, autor experimentální a vizuální poezie, dramatik, překladatel, sběratel umění a mecenáš samizdatové literatury a mladých umělců. Je jedním z nejvýznamnějších českých výtvarníků a autorem mnoha originálních výtvarných technik.Kolář se koncem 50. let postupně rozešel s literaturouZprvu vedl fotografický deník, experimentoval s tzv. konkrétní (předmětnou nebo evidentní) poezií, slova nahrazoval objekty nebo obrázky a postupně přešel ke kolážím. Od roku 1963 vystavoval v zahraničí a byl zastoupen na řadě prestižních výstav – Between Poetry and Painting, London Inst. Contemporary Art, 1965, Documenta, Kassel, 1968, X. bienále Sao Paulo, 1969, Expo Ósaka, 1970, Guggenheimovo muzeum v New Yorku, 1975, 1979, 1985.

Kolář Jiří (1914 - 2002) : P.F. 1961

P.F. 1961

1960, koláž, 14 x 22,5 cm, na rubu "P.F., 61 Tvůj Kolář", rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 18:54 h

Číslo položky: 680

Kolář Jiří (1914 - 2002) : Motýli

Motýli

serigrafie, 78,5 x 67 cm, nesign.

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 21:25 h

Číslo položky: 1022

Kolář Jiří (1914 - 2002) : Božena Němcová I.

Božena Němcová I.

Ofset fotokoláže, 24,5 x 22,8 cm, signováno autorem na rubu

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 18:03 h

Číslo položky: 2880

Kolář Jiří (1914 - 2002) : Božena Němcová II.

Božena Němcová II.

ofset fotokoláže, 1996, 25,4 x 19,8 cm, signováno na rubu

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 26.10.2021, 18:08 h

Číslo položky: 2881

Kolář Jiří (1914 - 2002) : Božena Němcová III.

Božena Němcová III.

ofset fotokoláže, 25,4 x 18,6 cm, signováno autorem na rubu

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 18:13 h

Číslo položky: 2882