J. Jaroslav Králík (1924 - 1999)

český malíř a grafik, žák Emila Filly. Věnoval se malbě, kolážím a grafice, výtvarně řešil řadu scénografických projektů. Byl členem Skupiny LG 5, která usilovala o oživení ruční barevné litografie, a členem mezinárodní skupiny Kruh výtvarných umělců ve Wuppertalu, v roce 1990 stál u obnovení S. V. U. Mánes, kde působil jako místopředseda. Získal řadu zahraničních cen, je zastoupen v galeriích, muzeích a soukromých sbírkách v celé Evropě, USA a Japonsku.

Králík J. Jaroslav (1924 - 1999) : Zpráva

Zpráva

suchá jehla se slepotiskem, 1966, 13 x 16, vlevo dole 15/100, vpravo dole sign. J.J. Králík 96

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 05.11.2015, 13:33 h

Číslo položky: 348