Josef Liesler (1912 - 2005)

český malíř, grafik a ilustrátor. Absolvoval ČVUT, fakultu architektury a pozemního stavitelství, obor kresba (profesoři Cyril Bouda, Oldřich Blažíček, Josef Sejpka). Mezi lety 1938–1941 působil jako člen výtvarné skupiny Sedm v říjnu. V letech 1942–1948 byl členem SVU Mánes, roku 1945 se stal členem SČUG Hollar, roku 1958 zakládal Skupinu 58, později byl také členem výtvarné skupiny Radar. Byl též členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) získal také cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku.

Liesler Josef (1912 - 2005) : Konvolut 3 drobných grafik

Konvolut 3 drobných grafik

2x bar. litografie, 1x bar. linoryt, všechny signovány

Vyvolávací cena 300 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 05.11.2015, 15:23 h

Číslo položky: 370

Liesler Josef (1912 - 2005) : Medúza

Medúza

bar. litografie, 1981, 54 x 38 cm, vlevo dole 114/130, sign. vpravo dole Liesler 81, paspartováno.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 16:15 h

Číslo položky: 531

Liesler Josef (1912 - 2005) : Dva akty

Dva akty

bar. litografie, 1977, 54 x 43 cm, vlevo dole 24/90, sign. vpravo dole Liesler 77, paspartováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 16:25 h

Číslo položky: 533

Liesler Josef (1912 - 2005) : Beatrix

Beatrix

bar. litografie, 1967, 45,5 x 30 cm, sign. vpravo dole Liesler 67, vlevo dole 14/85, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 14:10 h

Číslo položky: 714

Liesler Josef (1912 - 2005) : Svůdník hudebník a jeho dámičky

Svůdník hudebník a jeho dámičky

olej, 2001, 61,7 x 36,4 cm, sign. uprostřed dole, rámováno. Na rubu popis autorem

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 41 000
Dražba ukončena 02.05.2018, 21:33 h

Číslo položky: 1279

Liesler Josef (1912 - 2005) : Ve znamení Raka

Ve znamení Raka

bar. litografie, 1986, bar. litografie, 29,5 x 24 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 02.05.2018, 21:25 h

Číslo položky: 1281

Liesler Josef (1912 - 2005) : Bez názvu

Bez názvu

bar. litografie, 1965, 54 x 40 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 6/100

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 15.10.2019, 21:30 h

Číslo položky: 1823

Liesler Josef (1912 - 2005) : Litografie - Plakát

Litografie - Plakát

1971, bar. litografie, 66 x 50,5 cm, sign. vpravo dole. Na horním okraji lehce natrhlý

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 22:05 h

Číslo položky: 2367

Liesler Josef (1912 - 2005) : Nedokončená svatba

Nedokončená svatba

bar. litografie, 1978, 53,7 x 37 cm, signováno vlevo dole, značeno 93/110, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 300
Dražba ukončena 26.10.2021, 19:20 h

Číslo položky: 2896

Liesler Josef (1912 - 2005) : Renesanční motiv

Renesanční motiv

bar. lept, 1983, 51/200, 33 x 23 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 02.03.2022, 23:00 h

Číslo položky: 3113

Liesler Josef (1912 - 2005) : Oči

Oči

bar. litografie, 1982, 29,5 x 24 cm, signováno vpravo dole, číslováno

Vyvolávací cena 1 600 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 07.06.2023, 22:50 h

Číslo položky: 3720

Liesler Josef (1912 - 2005) : 2x grafika

2x grafika

2x bar. litografie - 17,5 x 8 cm a 15,6 x 8 cm, obě signovány

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 07.06.2023, 22:55 h

Číslo položky: 3721