František Hodonský (1945)

Studoval střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti u prof. Hofmana, poté absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze u Františka Jiroudka. Po sametové revoluci se pražské akademii stal vedoucím ateliéru krajinářské a figurální malby. Od roku 1998 pusobil jako profesor současné malby na akademii v Banské Bystrici. Jeho díla jsou inspirována přírodou, krajinou, tématicky tu hrají roli plynoucí voda, rostliny, lužní lesy... Zcela unikátní je odtud pramenící hra barev a světel odkazující nás na vnitřně bohatý obsah jeho tvorby, a to jak v malbě, kresbě, grafických listech, ale i v plastikách a objektech.

Hodonský František (1945) : Z ptačí rezervace

Z ptačí rezervace

olej na desce, 1981, 71,5 x 42,5 cm, sign. vlevo dole Hodonský 81, zezadu popsáno

Vyvolávací cena 17 000 Kč

Číslo položky: 479

Hodonský František (1945) : V krajinách

V krajinách

soubor 7 barevných dřevořezů (všechny signovány), 50 x 35 cm, náklad pouze 10 kusů, tento je č. 6

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 1401

Hodonský František (1945) : Krajiny - lazury

Krajiny - lazury

soubor 4 bar. litografií, 1993, 23,7 x 17 cm, všechny signovány, vydala Galerie Gema v roce 1994 v nákladu 100 výtisků, tento je č. 92

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1402