Vladimír Kopecký 1928 - 2016

český akademický malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor. Vladimír Kopecký byl žákem Ladislava Veleho (Pardubice), Cyrila Boudy (Pedagogická fakulta UK, Praha), Bohdana Laciny (Brno, Vyšší škola uměleckých řemesel) a prof. Antonína Strnadela. Své dílo věnoval náročnému rytectví do dřeva, linorytu a dalším grafickým technikám, knižní grafice, typografii a ilustraci, která v určitých obdobích převládla nad volnou grafikou a kreslířskou tvorbou. Od roku 1960 pracoval jako redaktor SPN, v roce 1970 nastoupil do nakladatelství Artia, kde působil jako výtvarný redaktor do roku 1990. Zároveň ilustroval 36 knižních titulů širokého žánrového rozpětí - od dětských knížek po knihy historické a populárně naučné. Podílel se na typografických úpravách a obálkách publikací pro nakladatelství Artia, Albatros a další.

Kopecký Vladimír 1928 - 2016 : Rej světel

Rej světel

kolor. kresba tuší, 2003, 28 x 45,7 cm, sign. vlevo dole V Kopecký. Vystaveno 2015, Praha, Michelský dvůr, Domov Sue Ryder, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 13:20 h

Číslo položky: 496

Kopecký Vladimír 1928 - 2016 : Podzimní listí

Podzimní listí

kolor. kresba tuší, 2005, 28 x 46 cm, sign. vlevo dole V Kopecký. Vystaveno 2015 Praha, Michelský dvůr, Domov Sue Ryder, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 13:25 h

Číslo položky: 497