český kreslíř, karikaturista, ilustrátor a humorista. Neprakta byl velmi plodný autor, který za svůj život nakreslil více než 35 000 kreslených vtipů (je uveden v Guinnessově knize rekordů) a ilustroval stovky humoristických knih. Po studiích na Reálném gymnáziu pokračoval na Státní grafické škole. Během druhé světové války byl více než rok vězněn za přechovávání zbraní. Po válce studoval několik semestrů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Svoji uměleckou dráhu zahájil v roce 1948 a po mnoho let tvořil uměleckou dvojici Neprakta s námětářem Bedřichem Kopecným. Později spolupracoval s českým spisovatelem a humoristou Miloslavem Švandrlíkem. Oba patřili mezi hlavní autory československého satirického a humoristického časopisu Dikobraz. Společně s humoristou Miloslavem Švandrlíkem nakreslil několik knih o dvou žácích Kopytovi a Mňoukovi.
tuš, akvarel, 1986, 69,5 x 40 cm, složeno z osmi částí, nesignováno
Vyvolávací cena 6 800 Kč
Prodáno za 6 800 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 16:35 h
Číslo položky: 535
bar. litografie, 1982, 55 x 55 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 40/50, rámováno
Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 8 000 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 20:35 h
Číslo položky: 2191
tuš, 30 x 20 cm, nesign., zezadu razítko NEPRAKTA, v kresbě texty pro tisk
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 500 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 20:40 h
Číslo položky: 2192
tuš, 11 x 32 cm, nesignováno
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 500 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 20:45 h
Číslo položky: 2193
soubor 3 signovaných tisků menších formátů
Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 20:05 h
Číslo položky: 2905
tuš + akvarel, 25 x 21 cm, signováno. Vystaveno Varšava 1984, Plzeň 1985.
Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 15 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 20:13 h
Číslo položky: 2906
komb. technika, 25,7 x 39 cm, signováno a rámováno
Vyvolávací cena 13 000 Kč
Prodáno za 13 000 Kč
Dražba ukončena 09.11.2022, 22:45 h
Číslo položky: 3423