Květa Pacovská 1928

česká malířka, sochařka, ilustrátorka, grafička, typografka a pedagožka.Květa Pacovská maturovala roku 1947 na Státní grafické škole v Praze a poté pokračovala ve studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Pod vedením profesora Emila Filly zde studovala obor monumentální malba. Studium ukončila roku 1952 a začala pracovat jako ilustrátorka dětských knih a časopisů.Díky svým originálním knižním ilustracím se postupně stala jedním z nejznámějších světových ilustrátorů

Pacovská Květa 1928 : Rajská paráda

Rajská paráda

bar. litografie, 1980, 24,6 x 20,4 cm, sign. uprostřed dole 37/100 Pacovská Květa 80

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 17:10 h

Číslo položky: 542

Pacovská Květa 1928 : Hračky

Hračky

bar. litografie, 1980, 24,6 x 20,4 cm, sign. uprostřed dole 68/100, Pacovská Květa 80, paspartováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 17:15 h

Číslo položky: 543