Olga Vyleťalová (1944)

Studovala SUPŠ v Praze a u profesora K. Svolinského na VŠUP tamtéž, soukromě pak u A. Kybala. Ve volné tvorbě se věnovala filmovému plakátu, knižní grafice, malbě. Užívá kolážové metody, kombinace fotografie a kresby v poetické vizi malířského realismu. Zúčastnila se kolektivních výstav filmových plakátů v mnoha městech doma i v zahraničí. Je zastoupena ve sbírkách GMU v Hradci Králové, GMU v Roudnici nad Labem, MG v Brně, Národního filmového ústavu v Praze a jinde.

Vyleťalová Olga (1944) : Vznášející se kulička

Vznášející se kulička

olej na desce, 1986, 20,5 x 20,5 cm, signováno vpravo dole, popsáno na rubu

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 18:10 h

Číslo položky: 3493

Vyleťalová Olga (1944) : Soumrak

Soumrak

olej na desce, 30 x 14,5 cm, signováno vpravo dole, na rubu popis

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 18:15 h

Číslo položky: 3494

Vyleťalová Olga (1944) : Fata Morgana

Fata Morgana

olej na desce, 1985, 39,2 x 30 cm, signováno vpravo dole, na rubu popis

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 17 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 18:32 h

Číslo položky: 3495