Ota Bubeníček (1871 - 1962)

Ota Bubeníček (31. října 1871 v Uhříněvsi – 10. září 1962 v Mladé Vožici) byl český malíř a loutkář. Původně pracoval jako litograf, v letech 1899–1904 vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Svá díla poprvé vystavoval v roce 1900, věnoval se zejména krajinomalbě a umělecky byl ovlivněn dílem Julia Mařáka. Už v době studia se věnoval loutkoherectví, v roce 1914 se stal jedním ze zakladatelů Loutkového divadla Umělecké výchovy na Vinohradech, kde kromě herectví vymyslel a vytvořil dekorace k 350 inscenacím.

Bubeníček Ota (1871 - 1962) : Vesnický statek

Vesnický statek

1910, olej na desce, 21,5 x 26,7 cm, restaurováno. Rámováno. Pravost potvrdil PhDr. M. Zachař

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 9 500
Dražba ukončena 25.05.2021, 19:41 h

Číslo položky: 2672

Bubeníček Ota (1871 - 1962) : Statek u rybníku

Statek u rybníku

olej na desce, 34 x 50 cm, signováno vpravo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 27 000
Dražba ukončena 10.11.2022, 22:30 h

Číslo položky: 3479

Bubeníček Ota (1871 - 1962) : Chalupy

Chalupy

olej na desce, 33 x 49,5 cm, signováno vpravo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 18:15 h

Číslo položky: 3635