Ladislav Čepelák (1924 - 2000)

Ladislav Čepelák se narodil se 25. 6. 1924 ve Veltrusích, zemřel 9. 10. 2000. Grafik, kreslíř, ilustrátor. Studoval Bauchovu a Sychrovu večerní školu v Mánesu, v návaznosti pak Akademii výtvarných umění v Praze u V. Nechleby, V. Rady, V. Silovského. Poté působil jako pedagog v grafické škole Akademie. V letech 1970 – 1990 tuto školu vedl. Od roku 1954 byl členem SČUG Hollar, působil též v Jednotě umělců výtvarných.

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Hnízdo

Hnízdo

akvatinta, 1963, 9,5 x 18,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 35/100, seznam č. 187

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 1386

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Řeka

Řeka

suchá jehla, 5 x 3,5 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 1387