Alfréd Kindler (1925)

Žije a pracuje ve Včelné u Českých Budějovic. V letech 1940 – 1947 absolvoval studia: litografie, textilního designu, řezbářství, malířství a soukromá studia v Mnichově. Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnoval textilnímu designu a řezbářství. V současné době se věnuje zejména malířství. Do okruhu jeho zájmu a námětů patří zejména jihočeská krajina, figurální tématika a zátiší.Alfréd Kindler se zúčastnil se nespočtu kolektivních výstav a uspořádal řadu samostatných výstav např.v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Týně nad Vltavou, Nových Hradech, Jindřichově Hradci, Pelhřimově, Táboře, Plzni a Humpolci.Svými díly je zastoupen v mnoha státních a soukromých sbírkách doma i v zahraničí (Německu, Rakousku, Švýcarsku, Kanadě, Japonsku a na Novém Zélandě).

Kindler Alfréd (1925) : Výletní loď Vltava expres

Výletní loď Vltava expres

olej na plátně, 54 x 48 cm, sign. vlevo dole Kindler, autorský rám.

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 18:35 h

Číslo položky: 678

Kindler Alfréd (1925) : Svátek hasičů

Svátek hasičů

olej, 50 x 45 cm, sign. vpravo dole, na rubu popis

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 02.05.2018, 17:40 h

Číslo položky: 1236

Kindler Alfréd (1925) : Komíny

Komíny

Olej, 15 x 15 cm, na rubu štítek z díla, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 28.02.2023, 22:00 h

Číslo položky: 3606