Emil Orlik (1870 - 1932)

yl pražský malíř, grafik, fotograf a výtvarník. Svým stylem se zařadil do proudu vídeňské secese a vešel ve známost především jako portrétista (mj. portrétoval Henrika Ibsena, Bernharda Pankoka, Gustava Mahlera, Hermanna Bahra a Maxe Klingera). Od roku 1905 vyučoval Orlík v Berlíně na „Meisterschule für Graphik und Buchgewerbe" (Mistrovské škole grafiky a knižních řemesel). K jeho žákům zde patřil mj. německý malíř George Grosz. V té době Orlik vytvořil mj. portréty Ernsta Barlacha, Lovise Corintha, Otto Dixe, Käthe Kollwitz, Franze Werfela, Thomase Manna, Alberta Einsteina a Alfreda Döblina. Vytvořil také řadu návrhů kostýmů a scén pro inscenace Maxe Reinhardta. K řadě technik, které používal, patří i litografie.

Orlik Emil (1870 - 1932) : Hans Thoma

Hans Thoma

suchá jehla, 1920, 14 x 11,4 cm, sign. vpravo dole Orlik, vlevo dole XXIII/XXX.

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 724

Orlik Emil (1870 - 1932) : Max Slevogt

Max Slevogt

suchá jehla, 1921, 9,5 x 9,3 cm, sign. vpravo dole Orlik, vlevo dole 17/100

Vyvolávací cena 1 300 Kč

Číslo položky: 725

Orlik Emil (1870 - 1932) : Portrét malíře Verise

Portrét malíře Verise

tužka, 17,5 x 11,5 cm, sign. vpravo dole OE, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1464