Viktor Stretti (1878 - 1957)

Viktor Stretti 7.4. 1878 (Plasy u Plzně)– 5.3. 1957 (Praha) - český grafik a malíř - pocházel z významné pražské rodiny grafiků školení: - Uměleckoprůmyslová škola v Praze - Akademie výtvarných umění v Praze (profesor František Ženíšek) studijní cesty: - roku 1898 odešel do Mnichova, u Petera Halma se zde vyučil grafickým technikám dílo: grafiky s pohledy na Prahu, průkopník krajinářských leptů

Stretti Viktor (1878 - 1957) : Propust u Jiráskova mostu

Propust u Jiráskova mostu

lito s podtiskem, 31 x 36 cm, sign. vpravo dole Viktor Stretti, rám.

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 739

Stretti Viktor (1878 - 1957) : Hradčany

Hradčany

litografie, 1948, 30,5 x 38,5 cm, sign. v kameni uprostřed  a tužkou vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1309

Stretti Viktor (1878 - 1957) : Hradčany od Palackého mostu

Hradčany od Palackého mostu

litografie, 31,5 x 37 cm, sign. vpravo dole a v kameni, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1630