Jan Konůpek (1883 - 1950)

český grafik, malíř, ilustrátor, člen Sdružení českých umělců grafiků Hollar školení: - České učení technické v Praze (architektura - profesor Jan Koula a Josef Schulz) - Akademie výtvarných umění v Praze (profesor Maxmilián Pirner, Vlaho Bukovac) dílo: inspirace mystikou, symbolismus, secesní ornamentika, později vliv německého expresionismu

Konůpek Jan (1883 - 1950) : Theseus a Minotaurus

Theseus a Minotaurus

mědiryt, 1942, 24,6 x 18,3 cm, vpravo dole sign. Konůpek

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 860

Konůpek Jan (1883 - 1950) : konvolut 6 grafických listů

konvolut 6 grafických listů

různé techniky a formáty z toho 4 signované.

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1431

Konůpek Jan (1883 - 1950) : Beznaděj

Beznaděj

lept, 1943, 19,8 x 15,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno, č. soupisu 1086

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1432

Konůpek Jan (1883 - 1950) : Zřícenina

Zřícenina

lept, 20 x 23 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1433