Jan Konůpek (1883 - 1950)

český grafik, malíř, ilustrátor, člen Sdružení českých umělců grafiků Hollar školení: - České učení technické v Praze (architektura - profesor Jan Koula a Josef Schulz) - Akademie výtvarných umění v Praze (profesor Maxmilián Pirner, Vlaho Bukovac) dílo: inspirace mystikou, symbolismus, secesní ornamentika, později vliv německého expresionismu

Konůpek Jan (1883 - 1950) : Theseus a Minotaurus

Theseus a Minotaurus

mědiryt, 1942, 24,6 x 18,3 cm, vpravo dole sign. Konůpek

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 860

Konůpek Jan (1883 - 1950) : konvolut 6 grafických listů

konvolut 6 grafických listů

různé techniky a formáty z toho 4 signované.

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1431

Konůpek Jan (1883 - 1950) : Beznaděj

Beznaděj

lept, 1943, 19,8 x 15,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno, č. soupisu 1086

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1432

Konůpek Jan (1883 - 1950) : Zřícenina

Zřícenina

lept, 20 x 23 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1433

Konůpek Jan (1883 - 1950) : 10 mědirytin

10 mědirytin

1937 - 1947, 53,2 x 42 cm, v tiráži sign. J. Konůpek, Vánoce 1957, text Jiří Konůpek, náklad neuveden

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 1559

Konůpek Jan (1883 - 1950) : 3 x grafika

3 x grafika

Svatební košile, 1943, dřevoryt s podtiskem, 24,8 x 17 cm, sign.
Emporium Alois Dyk, 1932, suchá jehla, 12,9 x 9,7, sign.
Orfeus, 1938, mědirytina, 23,8 x 16,6 cm, sign.

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 1560

Theseus a Minotaurus

mědiryt, 1942, 24,5 x 18,3 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 1561