Vladislav Röhling (1878 - 1949)

V letech 1897-1900 studoval na Uměleckoprůmyslové škole u Emanuela Krescence Lišky a poté na Akademii výtvarných umění v Praze ve speciálce prof. Františka Ženíška. Člen Jednoty umělců výtvarných, se kterou vystavoval na Zlínských salonech a v Obecním domě v Praze (1924). V roce 1918 se zúčastnil poválečné výstavy Čeští výtvarníci Českému srdci pořádané v pražském Obecním domě a v roce 1928 významné výstavy Československé výtvarné umění 1918 - 1928 v Brně. Za Protektorátu se zúčastnil tří výstav Národ svým výtvarným umělcům v Mánesu (1939, 1940, 1942). Samostatně vystavoval v Rubešově salonu v Praze (1915) a v Topičově salonu v Praze (1934). Roku 1916 obdržel cenu České akademie věd a umění za album Skvosty českých měst.

Röhling Vladislav (1878 - 1949) : Svatováclavská kaple

Svatováclavská kaple

bar. litografie, 39 x 34 cm, vlevo dole Rigatura, vpravo dole sign. Röhling

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 1076

Röhling Vladislav (1878 - 1949) : Pražský Hrad

Pražský Hrad

bar. lept s akvatintou, 41,5 x 73 cm, sign. v desce a tužkou vpravo dole, vlevo dole ligatura, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1472