Jan Kudláček (1928)

Akademický malíř a grafik Jan Kudláček (narozen v Dolní Dubňany na Moravě) – studoval na Státní grafické škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Zabývá se malbou a grafikou, těžiště jeho práce však spočívá v ilustraci, především dětských knih. Za ně byl mnohokrát oceněn doma i v zahraničí. Zúčastnil se desítek zahraničních a domácích výstav. Žije v Praze.

O kvalitě jeho ilustrační tvorby svědčí i fakt, že si ho mnozí spisovatelé přímo vyžadovali a dokonce i několik spisovatelů se natolik nechalo inspirovat jeho obrázky, že k nim napsali své knihy. Jeho poetické obrázky jsou posly dobré pohody, lásky, porozumění, optimismu a ryzí lidskosti. Je ztělesněním čistého a laskavého ducha svého autora, pro kterého je jeho práce poselstvím i koníčkem.

Kudláček Jan (1928) : Vodníček

Vodníček

Kvaš, 2003, 31 x 23 cm (ve výřezu), sign. uprostřed dole Kudláček, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 21.11.2017, 17:05 h

Číslo položky: 1035

Kudláček Jan (1928) : Nastrojený kůž z Vlčnova

Nastrojený kůž z Vlčnova

kvaš, 1990, 26,5 x 26,5 cm, sign. vpravo dole Jan Kudláček. Na rubu název + signatura. Publikovavá ilustrace z knihy Viju, viju věneček (Jiřina Rákosníková, Vyšehrad 1991)

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 21.11.2017, 17:15 h

Číslo položky: 1037

Kudláček Jan (1928) : Předjaří

Předjaří

kvaš, 1990, 19 x 39,5 cm, sign. vpravo dole Jan Kudláček, na rubu popis + sign., rámováno. Publikováná ilustrace z knihy Viju, viju věneček (Jiřina Rákosníková, Vyšehrad 1991)

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 17 000
Dražba ukončena 21.11.2017, 17:26 h

Číslo položky: 1038

Kudláček Jan (1928) : Žabičky

Žabičky

kvaš, 23,3 x 22,2 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 02.05.2018, 19:20 h

Číslo položky: 1257

Kudláček Jan (1928) : Liška na střeše

Liška na střeše

knižní ilustrace, kvaš, 31 x 43 cm, signováno vpravo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 27.05.2020, 18:10 h

Číslo položky: 2162

Kudláček Jan (1928) : Vánoční dárky

Vánoční dárky

kvaš, 22,5 x 22,5 cm, sign. vlevo dole, rámováno. Z pozůstalosti J. Kudláčka

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:30 h

Číslo položky: 2717

Kudláček Jan (1928) : Nad rybníkem

Nad rybníkem

kvaš, 24,2 x 23,5 cm, sign. uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:35 h

Číslo položky: 2718

Kudláček Jan (1928) : Věneček

Věneček

kvaš, 22,5 x 22,5 cm, nesign., rámováno. Z pozůstalosti J. Kudláčka.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:40 h

Číslo položky: 2719

Kudláček Jan (1928) : Námluvy

Námluvy

kvaš, 24,8 x 23,5 cm, sign. uprostřed dole, rámováno. Z pozůstalosti J. Kudláčka

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:45 h

Číslo položky: 2720

Kudláček Jan (1928) : Před cestou

Před cestou

kvaš, 26,3 x 42,5 cm, nesign., rámováno. Z pozůstalosti J. Kudláčka.

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:50 h

Číslo položky: 2721

Kudláček Jan (1928) : Ptáček na kříži

Ptáček na kříži

kvaš, 14,4 x 20,4 cm, signováno vpravo dole  a popsáno autorem na rubu.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 31.05.2022, 18:15 h

Číslo položky: 3262

Kudláček Jan (1928) : Vánoční zátiší

Vánoční zátiší

kvaš, 24 x 34 cm, nesignováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 18:25 h

Číslo položky: 3264

Kudláček Jan (1928) : Žabák

Žabák

kvaš, 51,5 x 21 cm, signováno vpravo dole, nerámováno.

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 18:30 h

Číslo položky: 3265

Kudláček Jan (1928) : Konvolut 6 děl

Konvolut 6 děl

3x kresba, 3x grafika - 5 x 3 cm, 7 x 7,5 cm, 5,3 x 13 cm, 11,5 x 9 cm, 8 x 25 cm, 14,5 x 14,5 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 07.06.2023, 21:30 h

Číslo položky: 3704

Kudláček Jan (1928) : Konvolut 3 děl

Konvolut 3 děl

1x kresba, 2x grafika - 21 x 14 cm, 13 x 11,5 cm, 13,5 x 10. Kresba signovaná, grafiky nesign.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 07.06.2023, 21:35 h

Číslo položky: 3705

Kudláček Jan (1928) : Pampeliška a želva

Pampeliška a želva

2x kvaš, 14 x 9 cm, 9,5 x 10,5 cm, nesign.

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 07.06.2023, 21:45 h

Číslo položky: 3707

Kudláček Jan (1928) : Jozífek a ryby I.

Jozífek a ryby I.

kvaš, 1986, 30,5 x 47,5 cm. Ilustrace z knihy M. Lukešové, vydal Albatros.

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 22:00 h

Číslo položky: 3710

Kudláček Jan (1928) : Jozífek a ryby II.

Jozífek a ryby II.

kvaš, 1986, 30,5 x 47,5 cm. Ilustrace z knihy M. Lukešové, vydal Albatros. Signováno vpravo dole, na rubu popsáno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 22:05 h

Číslo položky: 3711

Kudláček Jan (1928) : Jozífek a ryby III.

Jozífek a ryby III.

kvaš, 1986, 30,5 x 47,5 cm. Ilustrace z knihy M. Lukešové, vydal Albatros. Signováno vpravo nahoře a zezadu popsáno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 22:10 h

Číslo položky: 3712

Kudláček Jan (1928) : Jozífek a ryby IV.

Jozífek a ryby IV.

kvaš, 1986, 30,5 x 47,5 cm. Ilustrace z knihy M. Lukešové, vydal Albatros. Na rubu signováno a popsáno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 22:15 h

Číslo položky: 3713

Kudláček Jan (1928) : Žabák s žabičkou

Žabák s žabičkou

kvaš, 10 x 13,7 cm, nesignováno, pasparta

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 13.11.2023, 22:03 h

Číslo položky: 3872

Kudláček Jan (1928) : Josífek a ryby II.

Josífek a ryby II.

kvaš, 1986, 48 x 32 cm. Ilustrace z knihy M. Lukešové, vydal Albatros. Signováno vlevo dole.

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 22:12 h

Číslo položky: 3875

Kudláček Jan (1928) : Josífek a ryby III.

Josífek a ryby III.

kvaš, 1986, 48 x 32 cm. Ilustrace z knihy M. Lukešové, vydal Albatros. Nesignováno.

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 22:15 h

Číslo položky: 3876