Josef Kábrt (1920 - 1989)

český malíř, grafik, ilustrátor, animátor, režisér a scenárista animovaného filmu, spoluzakladatel studia animovaného filmu Bratři v triku.
Život a dílo

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Zima

Zima

bar. lept, 15,7 x 10,7 cm, sign. vpravo dole Kábrt 84, vlevo dole 52/60

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 1015

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Slavík a růže

Slavík a růže

originální kresba z filmu, 1967,tuš, akvarel, 26 x 34 cm, režie a výtvarník J. Kábrt, na rubu razítko z pozůstalosti

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1422

Kábrt Josef (1920 - 1989) : Rozmary lásky

Rozmary lásky

2 kresby k filmu, 1969, tempera, rozměry 24,2 x 25,7 a 33,2 x 43,5 cm, Výtvarník, řežie a scénář J. Kábrt. Z pozůstalosti J. Kábrta, na rubu značeno razítkem

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 1423