Alfons Mucha (1860 - 1939)

český secesní malíř, působil v Paříži školení: - Akademie výtvarných umění, Praha (profesor Ludvík Herterich) - École Julian, Paříž (J. P. Laurens) - Akademie výtvarných umění, Mnichov ( L. Löfftz) dílo: proslavil se zejména plakáty typické, organické secesní ornamentiky, vytvořil však i díla klasického malířství, ilustrace, divadelní dekorace, autor prvních československých bankovek samostatné galerie: je zastoupen také v Musée d'Orsay v Paříži, dále v Bostonu, Washingtonu atd.

Mucha Alfons (1860 - 1939) : Podzim

Podzim

původní barevná litografie, 1900, 73,5 x 34 cm, restaurován levý horní roh. V obličejové části lehce přehnuto. Na rubu číslováno. Signováno v kameni vpravo dole. Jinak v pěkném stavu.

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 60 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 17:31 h

Číslo položky: 3727