Jaroslav Veris - Zamazal (1900 - 1983)

Tvořil střídavě v Praze a v Paříži. Byl žákem pražské Akademie, pod vedením profesorů Preislera, Nechleby a na speciálce profesora Krattnera. Tvořil obrazy po způsobu starých italských a holandských mistrů, napodoboval i dobovou patinu obrazů. Později přešel k impresionistickému portrétu francouzského typu a k novoklasické hladké malbě. Dalšímu studiu se věnoval ve Vídni a v Paříži, kde pracoval v kopírovacích dílnách v Louvru. Podnikal studijní cesty do Itálie, Španělska a Francie. Vystavoval například v Praze, Košicích, Brně, Mor. Ostravě, Hradci Králové a Olomouci.

Veris - Zamazal Jaroslav (1900 - 1983) : Půlakt

Půlakt

rozmývaná kresba sépií, 37,3 x 27,7 cm, sign. vpravo dole Veris

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 22.11.2017, 19:35 h

Číslo položky: 1139

Veris - Zamazal Jaroslav (1900 - 1983) : Dáma v kostýmku

Dáma v kostýmku

komb. technika, 36 x 16, nesign.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 28.05.2020, 21:55 h

Číslo položky: 2257

Veris - Zamazal Jaroslav (1900 - 1983) : Půlakt v klobouku

Půlakt v klobouku

kombinovaná technika, 35 x 24,7 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 28.05.2020, 22:05 h

Číslo položky: 2259

Veris - Zamazal Jaroslav (1900 - 1983) : Dívčí akt

Dívčí akt

komb. technika, 35 x 19 cm, nesignováno, v levém dolním rohu poškozeno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 28.05.2020, 22:10 h

Číslo položky: 2260

Veris - Zamazal Jaroslav (1900 - 1983) : Hlava dívky

Hlava dívky

olej na desce, 42 x 32 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Rám poškozený. Z Piklovy sbírky.

Sbírka Karla Pikla

Karel Pikl (1889 – 1967) byl významnou osobností města Pardubic. Vedl pohřební ústav, pro tento účel nechal postavit 5 patrový palác na Wilsonově třídě v Pardubicích. Firma Bratři Piklové byla několikrát pověřena vypravením pohřbů významných místních osobností. V rámci poválečného znárodnění nechtěl dobrovolně předat svůj podnik, byl zavřen a vyslýchán. Na podnik byla uvalena národní správa a veškeré cennosti byly zabaveny. Karel Pikl se nervově zhroutil a do konce života se s tímto komunistickým bezprávím nevyrovnal.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 14.11.2023, 21:33 h

Číslo položky: 3969