Václav Sivko (1923 - 1974)

soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes; malíř, grafik; studoval na Střední škole bytového průmyslu v Praze; maloval především zátiší a městskou periferii (pražská Libeň); jeho výtvarný názor se difinitivně ustálil na přelomu 30. a 40. let;

Sivko Václav (1923 - 1974) : Periferie

Periferie

suchá jehla, 1943, 11,9 x 17,7 cm, sign. PD PF 1944, V. Sivko

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 02.10.2014, 18:05 h

Číslo položky: 111

Sivko Václav (1923 - 1974) : Studie portrétu J. Sudka

Studie portrétu J. Sudka

tuš, 1944, 14,5 x 14,2 cm, sign.  vpravo nahoře V Sivko 44 a vpravo dole 19.XI. 44

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 26.05.2017, 17:25 h

Číslo položky: 918

Sivko Václav (1923 - 1974) : Strom

Strom

1973, bar. litografie, 42,5 x 28 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 77/100

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 07.10.2020, 19:03 h

Číslo položky: 2400

Sivko Václav (1923 - 1974) : Zahradní restaurace ve Stromovce

Zahradní restaurace ve Stromovce

1947, litografie, 22 x 36,4 cm, sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 03.02.2021, 19:25 h

Číslo položky: 2558