Maxmilián Pirner (1854 - 1924)

český malíř a profesor pražské Akademie výtvarných umění. V letech 1872 až 1874 vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění, 1875 až 1879 pak vídeňskou. Od roku 1887 vyučoval na Akademii výtvarných umění v Praze žánrovou malbu. V roce 1896 byl jmenován profesorem a vedl ateliér figurální malby.

Pirner Maxmilián (1854 - 1924) : Tvář dívky

Tvář dívky

kresba tužkou, 15 x 12,7 cm, sign. vpravo nahoře, rámováno. Vpravo nahoře drobný ohyb. Pravost potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 17:40 h

Číslo položky: 1301