Zdeněk Seydl (1916 - 1978)

byl český malíř, grafik, scénograf, všestranný výtvarník a člen skupiny Sedm v říjnu ze čtyřicátých let 20. století. yučil se typografem, v období 1932/1933 navštěvoval jednoroční kurs kreslení na Státmí grafické škole a později vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze, kterou v roce 1941 absolvoval ve třídě profesora Františka Kysely

zdroj: wikipedie

Seydl Zdeněk (1916 - 1978) : Eyhle pratvor

Eyhle pratvor

olej na plátně, na lepence, 1965, 49,8 x 35 cm, vlevo nahoře popis "eyhle pratvor", sign. vpravo nahoře Seydl, na zadní straně autorem "10/1965 pratvor". Ze sbírky malíře O. Janečka.

Vyvolávací cena 39 000 Kč
Prodáno za 41 000
Dražba ukončena 26.05.2017, 17:18 h

Číslo položky: 916

Seydl Zdeněk (1916 - 1978) : Klaun Slepice

Klaun Slepice

barevná serigrafie, 23 x 32 cm, sign. vlevo dole, vpravo nahoře zn. 72/200. rámováno.

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 28.05.2020, 18:55 h

Číslo položky: 2221

Seydl Zdeněk (1916 - 1978) : Pták Ezechiel

Pták Ezechiel

kresba tužkou, 20 x 27 cm, signováno vpravo dole, vlevo popsáno. Paspartováno.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:36 h

Číslo položky: 3545