Rudolf Kremlička (1886 - 1932)

patří k velkým osobnostem českého moderního malířství a krajinomalby 20. století.Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Zde byl ovlivněn díly malířů Slavíčka a Schwaigera. Navštívil Paříž, kde měl možnost zhlédnout díla významných impresionistů (jeho vzorem byl Édouard Manet). Byl také silně ovlivněn Ingresem.Kremlička byl jedním z hlavních členů Tvrdošíjných, skupiny malířů, kteří tvořili v naivistickém primitivismu.

zdroj:wikipedie

Kremlička Rudolf (1886 - 1932) : Svlékající se

Svlékající se

litografie, 1921, 17,3 x 12 cm, sign. PD R Kremlička 1921, LD 8, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 02.10.2014, 14:55 h

Číslo položky: 73

Kremlička Rudolf (1886 - 1932) : Svlékání

Svlékání

suchá jehla, 21,7 x 19,1 cm, nesign., na zadní straně pozůstalostní razítko s perem vypsanou iniciálou "M.K"

Vyvolávací cena 3 900 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 30.04.2015, 16:45 h

Číslo položky: 241

Kremlička Rudolf (1886 - 1932) : Děti pasou husy

Děti pasou husy

kolor. tužková kresba, 12 x 20,5 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 17:50 h

Číslo položky: 2158

Svlékání

suchá jehla, 21,5 x 19 cm, na zadní straně pozůstalostní razítko z roku 1932 z dopsaným monogramem M.K., rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 06.10.2020, 20:40 h

Číslo položky: 2350

Kremlička Rudolf (1886 - 1932) : Toaleta

Toaleta

litografie, 17 x 13 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 06.10.2020, 20:45 h

Číslo položky: 2351

Kremlička Rudolf (1886 - 1932) : Půlakt

Půlakt

1923, litografie, 22,5 x 16 cm, sign. vpravo dole. Na paspartě poznámka o koupi. Na rubu špatně čitelný štítek. Rám pravo dole poškozený. List zvlněn.

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 25.05.2021, 22:25 h

Číslo položky: 2706