Vratislav Nechleba (1885 - 1965)

český malíř, žák M. Pirnera, profesor AVU. Uznávaný portrétista, navazující na rembrandtovskou tradici portrétní malby. Autor oficiálních portrétů reprezentačního charakteru (E. Vojan, T. F. Šimon).

Nechleba Vratislav (1885 - 1965) : Portrét dívky

Portrét dívky

olej na kartonu, 1958, 20,5 x 16 cm, sign. a datováno vpravo dole, původní rám. Konzultoval a pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař.

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Aktuální cena 25 000 Kč

Číslo položky: 1456 Poslední dražitel: zatím nedraženo

Nechleba Vratislav (1885 - 1965) : Dívka

Dívka

Olej na kartonu, 25,5 x 22 cm, sign. nezjištěna, původní rám. Konzultoval a pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař.

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Aktuální cena 20 000 Kč

Číslo položky: 1457 Poslední dražitel: zatím nedraženo

Nechleba Vratislav (1885 - 1965) : Autoportrét

Autoportrét

olej na plátně, 60. léta, 36 x 30 cm, sign. nezjištěna, původní rám. Konzultoval a pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař

Vyvolávací cena 45 000 Kč
Aktuální cena 45 000 Kč

Číslo položky: 1458 Poslední dražitel: zatím nedraženo