Jaroslav Horejc (1886 - 1983)

přední představitel dekorativismu. V letech 1906 až 1910 studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. V roce 1919 jmenován profesorem, vedl ateliér pro umělecké zpracování kovů.

zdroj: wikipedie

Horejc Jaroslav (1886 - 1983) : Meduza

Meduza

kresba tuší, 1927, 17 x 11,2 cm ve výřezu, sign. PD 9.III.27 Horejc, rámováno

Vyvolávací cena 1 600 Kč

Číslo položky: 34

Horejc Jaroslav (1886 - 1983) : Antický motiv

Antický motiv

kresba tuší, 1920, 9,5 x 9 cm ve výřezu, sign. PD Horejc 1920, rámováno

Vyvolávací cena 1 400 Kč

Číslo položky: 35

Horejc Jaroslav (1886 - 1983) : Hlava bohyně

Hlava bohyně

kresba tužkou, 1922, 16,8 x 19,5 cm ve výřezu, sign. PD Horejc 12/7/22, rámováno

Vyvolávací cena 2 400 Kč

Číslo položky: 36

Horejc Jaroslav (1886 - 1983) : Návrh na brož

Návrh na brož

kresba tužkou, 1922, 10,5 x 13,5 cm ve výřezu, PD 20.IIII. 22, rámováno

Vyvolávací cena 1 400 Kč

Číslo položky: 37

Horejc Jaroslav (1886 - 1983) : Samson a Dalila

Samson a Dalila

bronz, 1927 výška 38 cm, sign. vpravo dole Horejc.

Vyvolávací cena 35 000 Kč

Číslo položky: 997

Horejc Jaroslav (1886 - 1983) : Olympia

Olympia

bronz, 1938, výška 27 cm + 3 cm sokl. Značeno Horejc 1938. Pozdější odlitek

Vyvolávací cena 37 000 Kč

Číslo položky: 1405

Horejc Jaroslav (1886 - 1983) : Livia

Livia

bronz, 18 cm + 5 cm mramorový sokl, značeno Horejc. Pozdější odlitek

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 1406