Miroslava Vrbová - Štefková (1909 - 1991)

Studovala na Ukrajinské akademii v Praze (prof. Kulec) a na AVU (1932 – 1938, prof. M. Švabinský), v Paříži u F. Kupky. Členkou SVU Aleš Praha. V roce 1964 emigrovala, převážně pak žila v Německé spolkové republice. Specializovala se na olejomalbu a tématicky na náměty z baletů Národního divadla v Praze (př. Cyklus monumentálních pláten-olejomaleb „Labutí jezero“ – výzdoba pracovny šéfa baletu Národního divadla v Praze. Výstavy: V letech 1965-1968 vystavovala v Salzburku (1965, Dům umění), v Mnichově (1966), Kodani (1966), opět v Lucernu a Curychu (1967), v Bernu (1967), Stuttgartu (1968). V Oberstdorfu otevřela v roce 1969 svoji stálou expozici. V témže roce vystavovala v Barceloně a v kanadském Montrealu. Portrétovala členy rodiny prezidenta USA, Ronalda Reagana, jak také realizovala.

Vrbová - Štefková Miroslava (1909 - 1991) : Boží muka

Boží muka

olej na lepence, 40 x 30 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 1509