Bedřich Havránek (1821 - 1899)

Studoval na pražské Akademii krajinomalbu u Antonína Mánesa, později u Christiana Rubena a Maxe Haushofera. Maloval komponovanou a romantickou krajinu, později přechází k realismu. Najdeme u něj alpské scenérie i motivy z Prahy. Dalším tématem je architektura různých hradů a zámků. V závěrečném období maloval s akvarelovými barvami.

Havránek Bedřich (1821 - 1899) : Karlštejn

Karlštejn

litografie, 1848, 36 x 45,5 cm

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 26.03.2019, 19:00 h

Číslo položky: 1537