Ludvík Kuba (1863 - 1956)

český malíř a folklorista školení: - Akademie výtvarných umění, Praha (profesor Maxmilián Pirner) - École Julian, Paříž - Mnichov ( profesor Antonín Alžběh) dílo: impresionistické krajiny a portréty, zátiší

Kuba Ludvík (1863 - 1956) : Chalupy v zimě

Chalupy v zimě

olej na kartonu, 29 x 44 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař.

Vyvolávací cena 18 000 Kč
Prodáno za 18 000
Dražba ukončena 26.03.2019, 21:30 h

Číslo položky: 1567

Kuba Ludvík (1863 - 1956) : Bulharský šuhaj

Bulharský šuhaj

akvarel, 1905, 30 x 20 cm, signováno a datováno vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek z Pardubické galerie. Z Piklovy sbírky.

Sbírka Karla Pikla

Karel Pikl (1889 – 1967) byl významnou osobností města Pardubic. Vedl pohřební ústav, pro tento účel nechal postavit 5 patrový palác na Wilsonově třídě v Pardubicích. Firma Bratři Piklové byla několikrát pověřena vypravením pohřbů významných místních osobností.  V rámci poválečného znárodnění nechtěl dobrovolně předat svůj podnik, byl zavřen a vyslýchán. Na podnik byla uvalena národní správa a veškeré cennosti byly zabaveny. Karel Pikl se nervově zhroutil a do konce života se s tímto komunistickým bezprávím nevyrovnal.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 13.11.2023, 21:51 h

Číslo položky: 3868