Otakar Hůrka (1889 - 1986)

Byl žákem význačného českého krajináře z přelomu 19. a 20. století Aloise Kalvody a tomuto žánru, české krajině, zůstal věrný celý život. V letech 1920–1923 byl Hůrka na studijní cestě ve Francii (stipendium od prezidenta T. G. Masaryka). V roce 1921 vystavoval v pařížském Jarním salonu Českou krajinu s velkým ohlasem v listech Echo de Paris, Petit Parisien, Journal. Umělecké revue Les Tablettes a La Revue Modeme přinesly řadu reprodukcí jeho děl.

zdroj: wikipedie

Hůrka Otakar (1889 - 1986) : Les v zimě

Les v zimě

olej, 35 x 50 cm, sign. PD Otakar Hůrka

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 12:10 h

Číslo položky: 40

Hůrka Otakar (1889 - 1986) : Z Českomoravské Vysočiny

Z Českomoravské Vysočiny

olej na kartonu, 40 x 50 cm, sign. vlevo dole, na rubu popis, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 10.02.2020, 22:39 h

Číslo položky: 1959

Hůrka Otakar (1889 - 1986) : Boží muka

Boží muka

olej na plátně, 50 x 65 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Rám poškozen.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:15 h

Číslo položky: 2304

Hůrka Otakar (1889 - 1986) : Horská louka

Horská louka

olej, 49,5 x 69 cm, signováno vlevo dole. Rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 25.10.2021, 20:40 h

Číslo položky: 2855

Hůrka Otakar (1889 - 1986) : Horská chalupa

Horská chalupa

olej na desce, 48 x 55 cm, signováno vlevo dole, rámováno. Rám poškozen

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:03 h

Číslo položky: 3077

Hůrka Otakar (1889 - 1986) : Březový háj

Březový háj

Olej na plátně, 26 x 31 cm, signováno vlevo dole, rámováno. Z Piklovy Sbírky

Sbírka Karla Pikla

Karel Pikl (1889 – 1967) byl významnou osobností města Pardubic. Vedl pohřební ústav, pro tento účel nechal postavit 5 patrový palác na Wilsonově třídě v Pardubicích. Firma Bratři Piklové byla několikrát pověřena vypravením pohřbů významných místních osobností.  V rámci poválečného znárodnění nechtěl dobrovolně předat svůj podnik, byl zavřen a vyslýchán. Na podnik byla uvalena národní správa a veškeré cennosti byly zabaveny. Karel Pikl se nervově zhroutil a do konce života se s tímto komunistickým bezprávím nevyrovnal.

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 4 800
Dražba ukončena 13.11.2023, 21:15 h

Číslo položky: 3846