Pavel Roučka (1942)

studoval na SPŠ geodézie a kartografie v Praze (1960), v roce 1995 absolvoval odbornou stáž na Académie de Beaux-Arts v Paříži. V letech 1968-1971 se zabýval scénografií s kresleným filmem v Belgii, od roku 1993 působí jako pedagog (Letní akademie ve Frauenau/SRN, Akademie výtvarných umění v Maastrichtu/Belgie. Do roku 1975 se věnoval výhradně malbě, poté i grafice včetně exlibris a zejména ilustraci, zabývá se i scénografií, tapiseriemi, tvorbou dřevěných objektů.

Roučka Pavel (1942) : Bez názvu

Bez názvu

bar. litografie, 70,5 x 55 cm, sign. a značeno 36/65 uprostřed dole

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 27.03.2019, 20:05 h

Číslo položky: 1618

Roučka Pavel (1942) : Postavy

Postavy

bar. litografie, 54 x 37,2 cm, signováno a značeno dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 21:40 h

Číslo položky: 2925