Jiří Sopko (1942)

český malíř, grafik a sochař. Nejdříve studoval základní školu na Slovensku, poté krátce navštěvoval keramickou školu v Bechyni. V letech 1956-1960 Výtvarná škola Václava Hollara V letech 1960-1966 Akademie výtvarných umění v Praze - AVU (u prof. Antonína Pelce). První výstava se konala v r. 1967 ve Špálově galerii, poprvé samostatně vystavoval v r. 1970 v Nové síni. V roce 1987 vstoupil do umělecké skupiny 12/15 Pozdě, ale přece (Jiří Beránek, Václav Bláha, Jaroslav Dvořák, Kurt Gebauer, Ivan Kafka, Vladimír Novák, Jiří Načeradský, Ivan Ouhel, Petr Pavlík, Michael Rittstein, Tomáš Švéda). Od roku 1990 působí na AVU v Praze jako docent, později profesor. V r. 2002 se stal jejím rektorem.

Sopko Jiří (1942) : Schody

Schody

olej na plátně, 1997, 35 x 40 cm, sign. a datováno vpravo dole, na blindrámu štítek, rámováno. Pravost potvrzena Galerií Gema, zastupující J. Sopka.

Vyvolávací cena 30 000 Kč

Číslo položky: 1625

Sopko Jiří (1942) : Kukly

Kukly

komb. technika, 41,5 x 58,5 cm, sign. a datováno vpravo dole, rámováno. Pravost potvrzena Galerií Gema, zastupující J. Sopka.

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 1626