Libor Vojkůvka (1947 - 2018)

Malbě se Libor Vojkůvka systematicky věnoval od počátku 70. let 20. století, v polovině 70. let začal své obrazy i pravidelně vystavovat. Žil a tvořil v moravském městě Šternberku. Po roce 1990 procestoval více než stovku zemí světa a na svých cestách mimo jiné objevil několik dosud neznámých druhů brouků

S bývalou manželkou Alenou Vojkůvkovou měl dvě děti, dceru Alenu a syna Dalimila. V únoru 2012 se znovu oženil, vzal si 27 letou Dagmar Kubíčkovou, se kterou měl syna Damiána. Libor Vojkůvka zemřel na inoperabilní mozkový nádor v pátek 21. září 2018 ve věku 71 let.

Vojkůvka Libor (1947 - 2018) : Ostrov

Ostrov

olej na kartonu, 34 x 46,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 1679