Vincenc Beneš (1883 - 1979)

Studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku byl ovlivněn kubismem a fauvismem (Hráči, 1909), později tvořil realistické olejomalby. První soubornou výstavu mu uspořádala Galerie Mánes v roce 1933.

Beneš Vincenc (1883 - 1979) : Vesnice

Vesnice

olej na desce, 1976, 30 x 44 cm, vpravo dole signováno. Pravost ověřil PhDr. M. Zachař

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 25 000
Dražba ukončena 10.02.2020, 19:50 h

Číslo položky: 1927