Josef Krejsa (1896 - 1941)

Český malíř a grafik. Studoval na uměleckoprůmyslové škole ve Vídni u Fr. Alta a Tomce. Dále na akademii sv. Lukáše v Římě u F.P. Michettiho a na Akademii výtvarných umění, speciálce Maxe Pirnera. Podnikl studijní cesty po Itálii a Karpatech. Uvádí se jako malíř Šumavy a jihozápadních Čech. Mezi jeho významná díla patří výzdoba kostela sv. Cyrila a Metoděje a nástěnná malba s tématikou české historie na domu v Husinci. Souborně vystavoval ve Slaném, v Prachaticích, v Českých Budějovicích. Po jeho smrti byla v roce 1941 uspořádána souborná výstava.

Krejsa Josef (1896 - 1941) : Sena na Šumavě

Sena na Šumavě

akvarel, tempera, 23 x 31,5 cm, sign. vlevo dole, rám

Vyvolávací cena 2 700 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:20 h

Číslo položky: 1989