Vojtěch Kubašta (1914 - 1992)

Český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na ČVUT (architektura) v Praze u profesorů O. Blažíčka, Z. Wirtha, V.V. Štecha a A. Engela. V. Kubišta je autorem mnoha ilustrací litografických cyklů (staropražské motivy) a zejména trojrozměrných, rozkládacích dětských knížek. Ty vytvářel pro nakladatelství Mladé letá a Artia. Velkou kolekci výtvarníkových knih schraňuje americké muzeum Bienes Museum of the Modern Book. Poslední výstava jeho prací proběhla v Brně 2014.

Kubašta Vojtěch (1914 - 1992) : Odysseus

Odysseus

Ilustrace z knihy - Les plus belles légendes du monde. 1981, akvarel, 27 x 47 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Na rubu potvrzení pravosti.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:25 h

Číslo položky: 2716