Alena Kučerová (1935)

česká grafička a výtvarnice. Studovala na Vyšší odborné škole uměleckoprůmyslové v praze (1950-1954, prof. Rudolf Beneš) a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1955-1959, prof. A. Strnadel). V roce 1942 byla vyzvána ke členství ve skupině UB 12 a stala se jejím nejmladším členem. R 1967 se podílela na výzdobě československého pavilonu pro Expo v Montrealu, pro který navrhla skleněnou vitráž. V době, kdy byl normalizační tlak nejsilnější, ztratila jakoukoli možnost vystavovat. Uchýlila se do svého nového ateliéru na pražském Starém Městě, který získala od Václava Boštíka. V roce 1996, kdy přišla o svůj pražský ateliér a zároveň o svůj tiskařský lis, s grafikou skončila. Natrvalo odešla z Prahy a žije v naprostém soukromí na venkově.

Kučerová Alena (1935) : Na projížďce

Na projížďce

suchá jehla s perforací, 37,5 x 53,3 cm, 2/10. signováno a datováno, volný list

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 09.11.2022, 21:00 h

Číslo položky: 3402