Svatopluk Pitra (1923 - 1993)

byl český grafik, ilustrátor, karikaturista, výtvarník animovaných filmů a malíř.
Svatopluk Pitra se narodil v roce 1923 ve Štěnci u Vysokého Mýta. Vystudoval na VŠUP v Praze, později pracoval jako filmový výtvarník v Krátkém filmu. V roce 1963 emigroval do Kanady, později žil v USA, kde pracoval jako designér a ve volných chvílích maloval a kreslil. Zemřel v roce 1993 v New Yorku.

Pitra Svatopluk (1923 - 1993) : Femme Fatal

Femme Fatal

kresba tuší, 33,5 x 22 cm, nesignováno, pasparta + sklo, na paspartě vodní skvrna mimo kresbu

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 28.05.2020, 18:00 h

Číslo položky: 2210

Pitra Svatopluk (1923 - 1993) : Opičák

Opičák

Postava z ploškového animovaného filmu Pštros, 1960, komb. technika, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 28.05.2020, 18:10 h

Číslo položky: 2212

Pitra Svatopluk (1923 - 1993) : Dlaždič Houska

Dlaždič Houska

originální autorská loutka z filmu - Plivník dlaždiče Housky, 1961, výška 39 cm, podstavec 5 cm, restaurováno.

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 28.05.2020, 18:20 h

Číslo položky: 2214