Victor Vasarely (1906 - 1997)

vlastním jménem Gyozo Vásárhelyi Narodil se 9. dubna v roce 1908 v maďarské Pešti a zemřel v Paříži 15.března roku 1997. Nejprve studoval malířství a moderní umění na akademii Podolini-Volkmann v Budapešti a studia dokončil na Muhelyho akademii tamtéž. Po roce 1930 se přestěhoval do Paříže. Zde byl ovlivněn Bauhausem a geometrickou abstrakcí. Patří k nejtypičtějším představitelům Op-Artu.

Vasarely Victor (1906 - 1997) : Objekt I.

Objekt I.

bar. serigrafie, 18 x 17,8 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole číslováno 39/45, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 28.05.2020, 21:23 h

Číslo položky: 2250

Vasarely Victor (1906 - 1997) : Objekt II.

Objekt II.

bar. serigrafie, 17,2 x 17,2 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole číslováno 6/20, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 28.05.2020, 21:25 h

Číslo položky: 2251

Vasarely Victor (1906 - 1997) : Kruhy

Kruhy

Serigrafie, 69 x 71,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole číslováno 22/30, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 28.05.2020, 21:30 h

Číslo položky: 2252

Vasarely Victor (1906 - 1997) : Objekty

Objekty

bar. serigrafie, 30,5 x 60 cm, nesignováno, rámováno, v rohu lehce zvlněno.

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 09.11.2022, 21:55 h

Číslo položky: 3413