Jarmila Janůjová (1948)

malířka a grafička, studovala na Střední odborné škole výtvarné na Hollarově náměstí v Praze, na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Aloise Fišárka. Věnuje se malbě a grafice. Nejprve měla zájem o motivy figurální, potom se zaměřila na zátiší a postupně přešla k abstrakci. Věnuje se oleji a tempeře, v grafice barevnému dřevorytu. Zabývala se také pedagogickou činností a je členkou Sdružení pražských umělců. V letech 1974–1977 působila jako učitelka výtvarné výchovy na základní umělecké škole, od roku 1977 se ve svobodném povolání věnuje malbě a volné grafice. Pracuje technikou barevného dřevořezu, grafické listy tiskne sama ručně. Vystavuje od roku 1975. Zúčastnila se mezinárodních malířských sympozií v Polsku. Vytvořila barevné dřevořezy pro knihu Antonína Přidala Některé tváře, některé hlasy (2001).

Janůjová Jarmila (1948) : Struktura

Struktura

1982, bar. dřevořez, 56 x 44,3 cm, sign. vpravo dole, značeno 3/6

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 05.10.2020, 22:05 h

Číslo položky: 2314

Janůjová Jarmila (1948) : 2x grafika

2x grafika

2x bar. dřevořez, 1979, 24,6 x 15,8 cm, obě signovány

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 05.10.2020, 22:13 h

Číslo položky: 2315

Janůjová Jarmila (1948) : Abstrakce

Abstrakce

1996, olej na dřevě, 37 x 33 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Na rubu podpis autora

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 05.10.2020, 22:15 h

Číslo položky: 2316