Otakar Mrkvička (1898 - 1957)

byl český malíř, ilustrátor, karikaturista, výtvarný kritik, člen seskupení českých avantgardních umělců Devětsil.

Studoval v Praze na Malířské akademii u prof. J. Loukoty a na Uměleckoprůmyslové škole u prof. E. Dítěte a V. H. Brunera. V programu spolku Devětsil sehrála význačnou úlohu politická karikatura jako jedna z odnoží proletářského umění. Je po něm pojmenována ulice v Praze – Řepích. Během druhé světové války byl členem odbojové skupiny Parsifal.

Mrkvička Otakar (1898 - 1957) : Vesnice

Vesnice

olej na plátně, 64 x 53 cm, signováno a rámováno. Pravost potvrdil PhDr. M. Zachař

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 07.10.2020, 17:13 h

Číslo položky: 2378