Karel Stroff (1881 - 1929)

V letech 1897-1899 studoval na umělecko průmyslové škole u E. K. Lišky. V letech 1899-1901 přešel na akademii výtvarných umění v Praze k profesoru Ženíškovi. Dále pokračoval v Mnichově u profesora Stucka. Ilustrovat začal již na umělecké průmyslové škole, získal několik cen. V roce 1905 vydal satirický cyklus "Čest" a později i vlastní list "Smích republiky". Současně tvořil obrazy převážně dekorativního a pohádkového rázu.

Stroff Karel (1881 - 1929) : Ve společnosti

Ve společnosti

1910, olej na plátně 100 x 100 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Pravost potvrdil PhDr. M. Zachař.

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:00 h

Číslo položky: 2412