Václav Malý (1874 - 1935)

V letech 1900 – 1906 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Brožíka a Schwaigera.  Maloval nejprve staropražské motivy a z pražských ulic. Vyvinutý smysl pro barevnou sytost ho zavedl na Chodsko. V Kleči se spřátelil s Baarem. Studoval na Chodsku krajinu i typy a vytvářel veliké obrazy s hromadnými selskými výjevy. Vedle Chodska maloval také na Moravském Slovensku, v okolí Uherského Brodu.

Malý Václav (1874 - 1935) : Na schovávanou

Na schovávanou

1919, akvarel, 21,5 x 16,5 cm, sign. vlevo dole. Rámováno.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 02.02.2021, 21:35 h

Číslo položky: 2511