Milan Chabera (1954)

Akademický malíř Milan Chabera se narodil v roce 1954 v Praze, který se věnuje malbě, grafice, ilustraci a netradiční plastice. V letech 1969 – 1973 Střední odborná škola výtvarná Václava Hollara v Praze, v letech 1973 – 1979 pak na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Jana Smetany. Vystavuje pravidelně od roku 1980, měl více než 120 samostatných a společných výstav doma i v zahraničí. Také se pravidelně účastní mezinárodních přehlídek umění Art Madrid, Art Frankfurt, Art Strasbourg, Art Prague. Od roku 2000 spolupracuje s architekty na projektech pro soukromé Investory u nás, v Holandsku a v USA. Spolu s galerií La Femme se účastnil několika tvůrčích zahraničních cest do Brazílie, Kanady a Španělska. Svými figurálními obrazy se řadí k představitelům expresívní figurace. Vybrané samostatné výstavy 2000-2012: Frankfurt/M. – Galerie ART Depot Hradec Králové – galerie U Klicperů (obraz "Způsob komunikace" – ústřední motiv pro propagaci XII. Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů) Mnichov – Galerie Hettlage – Ars Vivendi, Galerie Vinizky Náchod – Galerie U Mistra s palmou Praha – Nosticův palác, Ministerstvo kultury ČR, Galerie La Femme, Galerie Václava Špály, Galerie City Center, Respirium – Lichtenštejnský palác, Poslanecká sněmovna ČR, Golem Club Zaragoza – Galeria de Arte CTA Jeho práce jsou zastoupeny sbírkách např. Ministerstva kultury ČR, Národní Galerie Praha, Galerie IPB Praha, Dresdner Bank Mnichov, Hauk & Aufhäuser Bank Mnichov, Galerie Triton Museum Santa Clara, California, ale i v dalších soukromých sbírkách doma i v zahraničí. (Zdroj: http://milanchabera.com )

Chabera Milan (1954) : Labská zátoka

Labská zátoka

1982, komb. technika, 71 x 99 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:10 h

Číslo položky: 2691