Antonín Waldhauser (1835 - 1913)

V letech 1849-1854 studoval na Akademii v Praze u Rubena, Lhoty a Haushofera, v letech 1855-1857 pak ve Vídni. Počátky jeho tvorby byly ovlivněny studiem starých mistrů ve vídeňských galeriích, kdy se ve své tvorbě klonil především k historické malbě. Několikrát odmítl poměrně lukrativní pracovní nabídky ve prospěch svobodného, bohémského života (například odmítl stedoškolskou profesuru ve Vídni, nebo místo profesora kreslení v Kutné Hoře). Cestoval po Evropě; opakovaně podnikl cesty do Německa a Švýcarska, cestoval i po Francii a Rusku. Od sedmdesátých let se již věnoval krajinomalbě a romantická krajinářská tvorba představuje hlavníí část jeho díla.

Waldhauser Antonín (1835 - 1913) : Krajina s rybníkem

Krajina s rybníkem

olej na dřevě, 12,5 x 23,7 cm, nesign., rámováno. Na rubu jméno autora. Pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 22:05 h

Číslo položky: 2818