Alexei von Hanzen (1876 - 1937)

Aleksei Vasilievich Hanzen se narodil v Rusku. Nejprve vystudoval práva, v roce 1901 se přestěhoval do Mnichova, kde studoval na zdejší akademii, další studia absolvoval v Berlíně a Drážďanech. V roce 1906 se stal Hanzen členem Societé International des Aquarellistes a Societé des Gravures en noir v Paříži. Vrátil se zpět do Petrohradu, kde se stal malířem ruského námořnictva. V roce 1920 emigroval do bývalé Jugoslávie.

Hanzen Alexei von (1876 - 1937) : Pobřežní skály

Pobřežní skály

olej na kartonu, 50 x 70 cm, sign. vlevo dole, rámováno. Pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař

Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 140 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 20:12 h

Číslo položky: 2847

Hanzen Alexei von (1876 - 1937) : Plachetnice

Plachetnice

1933, olej na plátně, 72 x 90, sign. vpravo dole autorem a na rubu s datací. Rámováno. Obraz v původním stavu, nerestaurován. V horních rozích plátno lehce zvlněné. Přiložen doklad o koupi z roku 1948.

Vyvolávací cena 100 000 Kč
Prodáno za 260 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 20:14 h

Číslo položky: 2848