Gustav Macoun (1892 - 1934)

Malíř v Praze a Poličce. Již v chlapeckých letech se projevovalo jeho nadání, které vede hocha z chudé rodiny k malířství, jemuž se krátce učí u Václava Jansy a s jeho doporučením u A. Kalvody a A. Slavíčka na pražské akademii. Jeho hlavním působištěm byl Český ráj, Kameničky, Českomoravská vysočina. Byl impressionistou a oddaným následovníkem A. Slavíčka. Macounovo dílo je neobvykle početné, nestejných kvalit, v jehož souhrnu lze nalézt vzácně krásná díla. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Zvláště se mu dařila malba stromů a kombinace zasněžených ploch se hrou oblaků, zvláště v době předjaří a tání.

Macoun Gustav (1892 - 1934) : Vesnice nad řekou

Vesnice nad řekou

olej, 1915, 33,5 x 43,5 cm, signováno a datováno vlevo dole, rámováno. Pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař

Vyvolávací cena 13 000 Kč
Prodáno za 18 000
Dražba ukončena 26.10.2021, 19:42 h

Číslo položky: 2898