Karel Míšek (1945)

je český grafik a typograf, známý především pro svoji plakátovou tvorbu a grafický design. Je předsedou profesního sdružení Asociace užité grafiky a grafického designu (AUG Design), předsedou ochranné organizace autorské Gestor, od roku 1994 vedoucím ateliéru grafického designu na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem a soudním znalcem. Je synem typografa a grafika Karla Míška staršího. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze ve speciálce prof. Františka Muziky, studium ukončil v roce 1970. V letech 1971–1973 pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění ve Varšavě u světoznámého plakátového tvůrce prof. Henryka Tomaszewského. V roce 1999 byl jmenován docentem na základě habilitačního řízení na VŠUP v Praze a v roce 2006 obhájil doktorskou práci na Akademii výtvarných umění ve Varšavě a získal titul Ph.D., ve Varšavě roku 2013 získal i profesuru. V roce 2017 byl jmenován profesorem honoris causa na Akademii výtvarných umění v Hebei v Číně.

Míšek Karel (1945) : Haraburdí

Haraburdí

olej na kartonu, 25 x 30 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Na rubu dedikace

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 800
Dražba ukončena 26.10.2021, 20:07 h

Číslo položky: 2903