roku 1914 absolvoval um. prum. školu v Praze u prof. Maška. Pak studoval na spec. škole prof. Pirnera na akademii, kterou absolvoval r. 1919. Věnoval se speciálně malbám akvarelovým, zobrazuje zejména motivy ze Staré Prahy a vnitřky chrámů. Napřiklad malby interiéru sv. Víta k mileniovým oslavám r. 1929. Na výstavě Umělci národu měl temperu Loutkové zákulisí.
akvarel, tempera na kartonu, 65 x 48 cm, signováno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 500 Kč
Dražba ukončena 13.11.2023, 18:39 h
Číslo položky: 3804
kvaš, 50 x 68 cm, sign. vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 500 Kč
Dražba ukončena 13.11.2023, 18:48 h
Číslo položky: 3806
kvaš, 61,5 x 47,7 cm, signováno vpravo dole, autorský popis na rámu.
Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 500 Kč
Číslo položky: 3807
kvaš, 77 x 63,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600 Kč
Dražba ukončena 13.11.2023, 18:51 h
Číslo položky: 3808